AMW 2021

AMW 2020

 

V Akademia Młodego Waltornisty

Zaplanowana na 2020 rok  i przełożona z powodu pandemii Jubileuszowa, V edycja Akademii Młodego Waltornisty odbyła się w dniach 4-5.06.2021.

Wydarzenie w całości przeprowadzone było w trybie online.

 

Organizatorzy

 

Festiwal AMW 2021

  • Centrum Edukacji Artystycznej
  • Portal internetowy waltornia.pl
  • Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. W. Kilara w Katowicach
  • Katedra Instrumentów Dętych Blaszanych i Perkusji Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach

 

Konkurs Młody Waltornista

  • Centrum Edukacji Artystycznej – organizator główny
  • Zespół Szkół Muzycznych im. W. Kilara w Katowicach – współorganizator

 

 

Cele

  • prezentacja osiągnięć artystycznych adeptów gry na waltorni
  • prezentacja  nowoczesnych metod nauczania początkowego gry na waltorni
  • konsultacje nauczycieli, uczniów i rodziców
  • wymiana doświadczeń metodycznych związanych z pedagogiką  szkolną
  • popularyzowanie waltorni oraz  monitorowanie rozwoju młodych talentów
  • prezentacja  specyfiki  instrumentu
  • integracja środowiska waltorniowego w Polsce

 

Opis

W ramach AMW 2021 odbyły się następujące wydarzenia:

  • III Ogólnopolski Konkurs Młody Waltornista
  • Seminarium i warsztaty dotyczące kryteriów oceniania konkursowego
  • Prace Kapituły AMW 2021
  • Wykłady
  • Niekonkursowe prezentacje uczestników
  • Koncert Chóru Waltorniowego

Miło nam poinformować, że impreza została zakwalifikowana do Kalendarza Międzynarodowych i Ogólnopolskich Konkursów Szkolnictwa Artystycznego Centrum Edukacji Artystycznej (CEA).

Akademia Młodego Waltornisty 2018

Występ 74-osobowego Chóru Waltorniowego AMW 2018 tradycyjnie cieszył się sporym zainteresowaniem

 

Uczestnicy Konkursu klasyfikowani byli w czterech grupach wiekowych:

  • I grupa dla uczestników urodzonych w roku 2011 i później
  • II grupa dla uczestników urodzonych w latach 2008-2010
  • III grupa dla uczestników urodzonych w latach 2005-2007
  • IV grupa dla uczestników urodzonych w latach 2001-2004.

 

Program konkursu:

  • I grupa – jeden lub dwa utwory dowolne z akompaniamentem fortepianu. Czas trwania całego programu do 5 minut
  • II grupa – jeden lub dwa utwory dowolne z akompaniamentem fortepianu. Czas trwania całego programu 6-8 minut
  • III grupa – jeden lub dwa utwory dowolne z akompaniamentem fortepianu. Czas trwania całego programu 8-12 minut
  • IV grupa – dwie pozycje
    1. B. Anisimov – Poemat
    2. Jedna z kompozycji do wyboru
      – W. A. Mozart – Koncert nr 1 D-dur KV 412 cz. I
      – W. A. Mozart – Koncert nr 2 Es-dur KV 417 cz. I
      – W. A. Mozart – Koncert nr 3 Es-dur KV 447 cz. I
      – W. A. Mozart – Koncert nr 4 Es-dur KV 495 cz. I
      – Fr. Strauss – Koncert nr 1 c-moll op. 8 cz. I
      – C. Saint-Saens – Morceau de Concert op. 94 cz. I
      – K. Matys – Konzeststück nr 2 op. 24 cz. I
      – R. Strauss – Koncert nr 1 Es-dur op. 11 cz. I

Udział w konkursie Młody Waltornista zobowiązywał do udziału w Chórze Waltorniowym online.

Występy konkursowe oceniało Jury powołane przez CEA w składzie:

  • Prof. Wiesław Grochowski – Przewodniczący
  • Prof. Jindřich Petráš
  • Dr hab. Damian Walentek

 

Uczestnicy zostali również wyróżnieni Dyplomami Kapituły AMW 2021 pod przewodnictwem mgr Maryli Limanowskiej. Prace Kapituły były zwieńczeniem seminarium i warsztatów dla nauczycieli dotyczących kryterium oceniania konkursowego.

Uczestnicy Festiwalu przesłali swoje indywidualne nagrania, które zostały połączone w Chór Waltorniowy AMW 2021 online. Specjalnie na tą okazję zostały skomponowane przez Jana Walczyńskiego utwory: SzamanStary Wilk.

Częścią Festiwalu były wykłady:

4.06.2021 godz. 16:00
dr hab. Piotr Pożakowski prof. AS Szczecin
Rola pedagogów w ograniczaniu tremy uczniów

4.06.2021 godz. 17:00
dr Adam Wolny AM Wrocław
Kształtowanie zadęcia młodego waltornisty w oparciu o szkołę Karla Biehliga

5.06.2021 godz. 17:00
dr hab. Damian Walentek prof. AM Katowice
Koncerty waltorniowe Mozarta – fakty i zagadki

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim uczestnikom, ich rodzicom i pedagogom za przygotowanie uczniów i nagrań oraz udział w festiwalu w niezwykle trudnym czasie pandemii covid-19.  Gratulujemy laureatom i do zobaczenia w roku 2023, miejmy nadzieję w normalnych warunkach.

 

Lista uczestników

l.p. imię i nazwisko rocznik szkoła konkurs
1. Michał Weihs 2006 PSM Inowrocław
2. Jakub Szczechowicz 2008 PSM Inowrocław K
3. Anna Górska 2005 PSM Inowrocław K
4. Szymon Wiankowski 2008 PZSM Bydgoszcz K
5. Roksana Leleniewska 2010 SM Przasnysz
6. Klaudia Bąk 2002 PSM Mława
7. Jakub Krupiński 2008 SM Przasnysz
8. Izabella Piotrak 2002 SM Przasnysz
9. Karolina Kuschińska 2011 PSM Oświęcim K
10. Dawid Odrobina 2011 PSM Oświęcim K
11. Patrycja Bulicka 2003 PSM Mława
12. Julian Merecki 2012 ZPSM Koszalin K
13. Natalia Wasiłowska 2007 SM Przasnysz
14. Miłosz Skrzek 2007 OSM Tarnów K
15. Jerzy Niedziałek 2011 SM Przasnysz
16. Maja Piórkowska 2007 SM Przasnysz
17. Edmund Farley 2013 OSM Kraków K
18. Szymon Kozłowski 2011 OSM Kraków K
19. Jakub Adamski 2007 OSM Bytom K
20. Justyna Wolny 2003 ZPSM Bielsko-Biała K
21. Oliwier Pelc 2005 ZPSM Bielsko-Biała K
22. Amelia Czapnik 2005 ZPSM Bielsko-Biała K
23. Leon Jastrzębski 2005 ZPSM Bielsko-Biała K
24. Tomasz Zięba 2008 ZPSM Bielsko-Biała K
25. Norbert Jaszczyk 2006 ZPSM Bielsko-Biała K
26. Krystian Łabędź 2005 PSM Wadowice K
28. Mateusz A. Klimek 2008 PSM Opole K
29. Jan Dąbrowski 2002 ZPOSM Warszawa K
30. Eugeniusz Gołambowski 2012 PSM Białystok K
31. Zofia Wiaterek 2009 OSM Bytom K
32. Jakub Jan Tomik 2012 OSM Kraków K
33. Antoni Chmiel 2009 ZPSM Kraków K
34. Tymoteusz Czerohorski 2011 OSM Bytom K
35. Karolina Julita Łaban 2008 PSM Białystok K
36. Mateusz Klimek 2002 SM Gdynia K
37. Adam Suchy 2011 ZPSM Kraków K
38. Paulina Szczygieł 2011 PSM Tarnowskie Góry K
39. Anna Kolricz 2012 PSM Tarnowskie Góry K
40. Maja Latosik 2010 PSM Tarnowskie Góry K
41. Marzena Siwy 2012 PSM Tarnowskie Góry K
42. Agata Wachowska 2008 PSM Tarnowskie Góry K
43. Jan Walkiewicz 2009 OSM Łódź K
44. Cyprian Chomik 2005 SM Gdynia K
45. Szczepan Kondzior 2012 PSM Białystok K
46. Agata Marek 2005 PSM Opole K
47. Borys Fibic 2010 PSM Rybnik K
48. Maciej Rybak 2010 SM Kraków K
49. Julia Piecha 2012 PSM Strzelce Opolskie K
50. Jan Ivar Gorzkiewicz 2009 SM Gdynia K
51. Martyna Jamrozik 2003 PSM Opole K
52. Julia Kowol 2010 PSM Opole K
53. Michał Krzyżostaniak 2007 PSM Opole K
54. Julia Dziura 2013 PSM Lubliniec K
55. Oliwia Okoń 2010 PSM Opole K
56. Amelia Wieczerzak 2010 PSM Mielec K
57. Bartosz Król 2010 ZPSM Dębica K
58. Illia Zherebtsov 2009 OSM Kraków K
59. Olaf Molęda 2010 ZSM Dąbrowa Górnicza K
60. Dawid Ceglarz 2012 PSM Lubliniec
61. Paweł Kumorek 2008 PSM Strzelce Opolskie K
62. Kacper Makarski 2007 PSM Lubliniec K
63. Jakub Szczechowicz 2008 PSM Inowrocław K
64. Julia Ryszytyło 2005 PSM Strzelce Opolskie K
65. Paweł Ciężadło 2009 ZSM Tarnów K
66. Tomasz Zabrowarny 2008 ZSM Dąbrowa Górnicza K
67. Wojciech Cebula 2006 ZPSM Kraków K
68. Zofia Molus 2012 SM Świątniki Górne K
69. Wojciech Mateusiak 2011 ZSM Dąbrowa Górnicza K
70. Igor Frydrychowicz 2010 PSM Cieszyn K
71. Malina Wilson 2005 ZSM Łódź K
72. Julian Witkowski 2012 PSM Zgorzelec K
73. Franciszek Sowa 2013 SM Świątniki Górne K
74. Gabriel Manderla 2008 ZPSM Żory K
75. Angela Warzyńska 2002 PSM Chorzów K
76. Aleksandra Stylok 2003 PSM Jastrzębie Zdrój K
77. Stanisław Majcherek 2009 PSM Chorzów K
78. Piotr Gunther 2008 ZPSM Żory K
79. Aleksander Kałczuga 2011 PSM Chorzów K
80. Piotr Piecuch 2011 PSM Chorzów K
81. Hanna Garbacz 2011 ZSM Łódź K
82. Wiktoria Porębska 2008 ZPSM Kraków K
83. Iwo Sawaszkiewicz-Ziomka 2009 ZPSM Dąbrowa Górnicza K
84. Bartosz Gabryś 2005 ZPSM Żory K
85. Dominic Ledwig 2005 PSM Opole K
86. Piotr Iwanów 2007 SM Świątniki Górne K
87. Barbara Sikora 2010 ZPSM Warszawa K
88. Michał Lipka 2008 ZPSM Żory K
89. Konrad Bańczyk 2011 ZPSM Żory K
90. Jan Żurek 2005 PSM Kraków K
91. Katarzyna Żurek 2012 SM Kraków K
92. Maciej Dujczyński 2003 ZPSM Katowice K
93. Michał Mocek 2004 ZPSM Katowice K
94. Jakub Pękala 2001 PSM Katowice K
95. Mikołaj Klimczak 2010 POSM Katowice
96. Weronika Sasim 2004 POSM Katowice
97. Oliwier Zarzycki 2010 POSM Katowice
98. Mateusz Oset 2009 POSM Katowice
99. Antoni Nowak 2012 OSM Bytom K
100. Stanisław Gomułka 2012 OSM Płock K
101. Tymoteusz Ujma 2011 ZSM Częstochowa K
102. Filip Swornowski 2004 PSM Katowice
103. Iga Kapica 2006 ZSM Częstochowa
104. Miłosz Przygoda 2007 ZSM Częstochowa
105. Kornelia Kiszkiel 2007 SSM Sokółka
106. Kornelia Koper 2008 SSM Sokółka
107. Filip Doniec 2007 ZPSM Kraków
108. Roksana Anna Biegańska 2009 SSM Sokółka
109. Ignacy Adamski 2005 ZPSM Kraków
110. Stanisław Sulik 2012 SSM Sokółka
111. Łucja Heluszka 2007 ZSM Częstochowa
112. Maja Naziemiec 2005 edukacja prywatna
113. Katarzyna Naziemiec 2010 edukacja prywatna

Litera K oznacza udział także w konkursie Młody Waltornista.

Mapa uczestników AMW 2021

 

Konkurs Młody Waltornista

Jury konkursu Młody Waltornista w składzie:

  • Prof. Wiesław Grochowski – Przewodniczący
  • Prof. Jindřich Petráš
  • Dr hab. Damian Walentek

postanowiło przyznać następujące Nagrody i Wyróżnienia

 

Grupa I


1. Nagroda
Tymoteusz Czernohorski

2. Nagroda
Szymon Kozłowski
Antoni Nowak
Jakub Jan Tomik
Tymoteusz Ujma

3. Nagroda
Julian Merecki
Konrad Bańczyk

Wyróżnienie I st.
Edmund Farley
Eugeniusz Gołambowski
Karolina Kuschińska
Anna Kolricz
Hanna Garbacz
Wojciech Mateusiak

Wyróżnienie II st.
Aleksander Kałczuga
Dawid Odrobina
Julia Piecha
Paulina Szczygieł
Julian Witkowski
Katarzyna Żurek

Wyróżnienia III st.
Julia Dziura
Szczepan Kondzior
Piotr Piecuch

 

Grupa II


1. Nagroda
Barbara Sikora

2. Nagroda
Agata Wachowska
Iwo Sawaszkiewicz-Ziomka
Jan Walkiewicz

3. Nagroda
Jakub Szczechowicz
Marzena Siwy
Zofia Wiaterek
Tomasz Zięba
Paweł Kumorek
Michał Lipka

Wyróżnienie I st.
Jan Ivar Gorzkiewicz
Piotr Gunther
Antoni Chmiel
Mateusz Klimek
Wiktoria Porębska
Gabriel Manderla
Oliwia Okoń
Tomasz Zabrowarny

Wyróżnienie II st.
Bartosz Król
Maja Latosik
Stanisław Majcherek
Maciej Rybak
Olaf Molęda

Wyróżnienie III st.
Julia Kowol
Illia Zherebtsov

 

Grupa III


1. Nagroda
Amelia Czapnik
Oliwier Pelc

2. Nagroda
Cyprian Chomik

3. Nagroda
Jakub Adamski
Norbert Jaszczyk
Krystian Łabędź

Wyróżnienie I st.
Agata Marek
Jan Żurek

Wyróżnienie II st.
Leon Jastrzębski
Wojciech Cebula
Anna Górska

Wyróżnienie III st.
Bartosz Gabryś
Miłosz Skrzek
Michał Krzyżostaniak
Dominic Ledwig

 

Grupa IV


1. Nagroda i Grand Prix
Maciej Dujczyński

1. Nagroda
Michał Mocek

2. Nagroda
Angela Warzyńska

3. Nagroda
Jakub Pękala
Mateusz Klimek
Justyna Wolny

Wyróżnienie I st.
Aleksandra Stylok
Martyna Jamrozik

 

Kapituła AMW 2021

Uczestnicy zostali również wyróżnieni Dyplomami Kapituły AMW 2021 pod przewodnictwem mgr Maryli Limanowskiej. W pracach Kapituły mieli prawo uczestniczyć wszyscy pedagodzy, których uczniowie wzięli udział w festiwalu.

 

Złote Dyplomy


Tymoteusz Czernohorski
Jan Walkiewicz
Amelia Czapnik
Maciej Dujczyński

 

Srebrne Dyplomy


Szymon Kozłowski
Barbara Sikora
Agata Wachowska
Iwo Sawaszkiewicz-Ziomka
Cyprian Chomik
Michał Mocek
Angela Warzyńska

 

Brązowe Dyplomy


Antoni Nowak
Julian Merecki
Tymoteusz Ujma
Jakub Jan Tomik
Edmund Farley
Michał Lipka
Oliwier Pelc
Norbert Jaszczyk
Jan Żurek
Mateusz Klimek
Jakub Pękala

 

Wyróżnienia I st.


Anna Kolricz
Hanna Garbacz
Eugeniusz Gołembowski
Paulina Szczygieł
Konrad Bańczyk
Jakub Szczechowicz
Jan Ivar Gorzkiewicz
Antoni Chmiel
Paweł Kumorek
Zofia Wiaterek
Piotr Gunther
Mateusz Klimek
Tomasz Zięba
Marzena Siwy
Krystian Łabędź
Leon Jastrzębski
Agata Marek
Aleksandra Stylok
Justyna Wolny

 

Wyróżnienia II st.


Karolina Kuschińska
Katarzyna Żurek
Julia Dziura
Aleksander Kałczuga
Stanisław Gomułka
Wojciech Mateusiak
Julia Piecha
Gabriel Manderla
Maja Latosik
Oliwia Okoń
Stanisław Majcherek
Wiktoria Porębska
Maciej Rybak
Karolina Julita Łaban
Olaf Molęda
Jakub Adamski
Wojciech Cebula
Anna Górska
Bartosz Gabryś
Kacper Makarski
Martyna Jamrozik

Gratulujemy!

 

Część koncertowa

W części koncertowej możemy zobaczyć i usłyszeć Laureatów konkursu, występów pozakonkursowych oraz Chóru Waltorniowego AMW 2021 online.

 

Koncert Laureatów

III Ogólnopolskiego Konkursu Młody Waltornista, który się odbył w dniach 4-5.06.2021 w Katowicach w ramach V Akademii Młodego Waltornisty.

Wystąpią Laureaci 1 Nagród w poszczególnych grupach:

  • Tymoteusz Czernohorski z OSM Bytom
  • Barbara Sikora z ZPSM Warszawa
  • Amelia Czapnik z ZPSM Bielsko-Biała
  • Oliwier Pelc z ZPSM Bielsko-Biała
  • Maciej Dujczyński z ZPSM Katowice

 

 

Prezentacje niekonkursowe

Oto prezentacja części koncertowej (niekonkursowej)*

 

Chór Waltorniowy AMW 2021 online

Koncert Młodszego Chóru Waltorniowego AMW 2021 online. 

Edward Elgar – Marsz Pomp and Circumstance op. 39

aranżacja – Jerzy Ślęzak
opracowanie na Chór Waltorniowy – Waldemar Matera

*
*

Koncert Starszego Chóru Waltorniowego 2021 online

Jan Walczyński – Szaman

*
*

 

Koncert Starszego Chóru Waltorniowego online

Jan Walczyński – Stary Wilk

 

 

Sponsorzy

Festiwal został sfinansowany ze środków Centrum Edukacji Artystycznej.

Akademię Młodego Waltornisty tradycyjnie wspiera firma ZM Concept z Bydgoszczy – dystrybutor i serwisant instrumentów dętych blaszanych i drewnianych oraz producent krzeseł orkiestrowych.

ZM Concept

 

 

 

Dziękujemy!

 

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

We have detected that you are using extensions to block ads. Please support us by disabling these ads blocker.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock